Nowość od W Motors


Marka W Motors zaprezentowała swój najnowszy pojazd, coupe Fenryr SuperSport. Ten "sportowiec" ma przyśpieszać do setki w ciągu 2,7 sekund i osiągnąć prędkość maksymalną w wysokości aż 400 km/h.


Marka W Motors, czyli pierwszy arabski producent sportowych samochodów dla wyjątkowo zamożnych klientów, została powołana do życia w 2012 roku w Libanie, rok później przeniesiono siedzibę firmy do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Również w 2013 roku zaprezentowano premierowy samochód marki, model Lykan HyperSport, który napędzany był podwójnie doładowanym 3,7- litrowym bokserem (stworzonym przez firmę RUF). To auto o odważnych i agresywnych kształtach oferowało 751 KM mocy, 960 Nm i wyjątkowo dobre przyśpieszenie, pojazd rozpędzał się do setki w ciągu 2,8 s. Wrażenie robiła również prędkość maksymalna tego auta, która wynosiła aż 385 km/h.

Producent tego sportowego auta spełnił także swoje obietnice na temat jego luksusowego charakteru. Lykan HyperSport posiadał bowiem wyjątkowo bogate wyposażenie, m.in. 420 diamentów zamontowanych w jego LED-owych reflektorach i olbrzymią cenę - 3,4 mln dolarów, czyli znacznie więcej niż kultowy model Bugatti Veyron Super Sport.

Najnowszy pojazd ze stajni W Motors to coupe Fenryr SuperSport. Premierę tego sportowego auta połączono z otwarciem największego salonu firmy w Dubaju, powstałego po połączeniu sił z firmą Iconiq Motors, która wyspecjalizowała się w samochodach wielozadaniowych. Podobnie, jak w przypadku premierowego modelu, do współpracy przy modelu Fenryr udało się namówić niemiecką firmę Ruf Automobile i włoski oddział Magna Steyr. Karoseria tego pojazdu powstała niemal w całości z włókien węglowych, za jej projekt odpowiada zespół dowodzony przez Anthony Jannarellyego.

Sercem Fenyra jest to 3,8-litrowy, podwójnie turbodoładowany boxer, który umieszczono za plecami kierowcy i pasażera. Moc pojazdu to 810 koni mechanicznych i 980 niutonometrów, na tylną oś wysyła ją7-stopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów PDK. Arabski "sportowiec" ma wyjątkowo dobre osiągi - do setki rozpędzi się w niecałe 2,7 sekundy, prędkość maksymalna wynosi ponad 400 kilometrów na godzinę.

Producent nie ujawnił ceny auta, nie zdradzono także dokładnej daty wprowadzenia go do produckji.


Grzegorz Kowalewski
fot. W Motors.